Catedre Specializare şi grad...
Matematică - Informatică
Prenume și numeSpecializareaGradul
Gabriela Dîcă Matematică
TIC
I - 2000
Imola Laszlo Matematică
TIC
I - 2008
Maria Lupşor Matematică
TIC
I - 2008
Leontin Lupşor Informatică I - 2005
Viorel Tarţa Moga Informatică I - 2002
Toth Tivadar Matematică
Fizică
I - 2006
Gelu Mustață Informatică-TIC I-
Ştiinţe
Prenume și numeSpecializareaGradul
Elisabeta Betcher Biologie I - 2000
Viorel Deac Fizică I - 1987
Dan Milotin Fotici Fizică I - 1989
Edit Simo Chimie
Fizică
I - 2000
Laszlo Szakacs Fizică
Informatică
I - 2006
Marius Tomuleţ Chimie
Fizică
I - 1999
Limba şi literatura română
Prenume și numeSpecializareaGradul
Mariana Gorzyca Limba şi literatura română
Limba şi literatura italiană
I - 1999
Doctorat - 2007
Camelia Costea (Pop) Limba şi literatura română
Limba şi literatura engleză
Def 2013
Anamaria (Picoş) Szapanyos Limba şi literatura română
Limba şi literatura engleză
I - 2009
Alina Cordos Limba şi literatura română
Limba şi literatura franceză
II. 2012
Felicia Cismaş Limba şi literatura română
Limba şi literatura latină
I
Ilona Bocskay Limba şi literatura română
Limba şi literatura engleză
I
Carmen Dușmănescu Limba şi literatura română II - 2013
Limbi moderne
Prenume și numeSpecializareaGradul
Raluca Goia Limba şi literatura engleză
Limba şi literatura germană
Debutant
Klara Marinescu Limba şi literatura germană
Limba şi literatura finlandeză
Def. 2001
Cristina Ingrid Nagy Limba şi literatura engleză
Limba şi literatura franceză
II - 2008
Camelia Parchirie Limba şi literatura franceză
Limba şi literatura engleză
Def. 1984
Lia Suciu Limba şi literatura engleză
Limba şi literatura franceză
I - 1999
Daniela Laurentiu Limba şi literatura engleză
Geografie
Def
Ecaterina Kovrig Limba şi literatura engleză -
Limba și literatura maghiară
Prenume și numeSpecializareaGradul
Gyongy Fodor Limba și literatura maghiară
Limba și literatura italiană
II - 2004
Csilla Punkosti Teologie romano-catolică
Limba și literatura maghiară
-
Noemi Popa Limba şi literatura română
Limba şi literatura maghiară
-
Om și societate
Prenume și numeSpecializareaGradul
Laszlo Bocskay Sociologie
Politici publice
II - 2006
Laszlo Kiss Borbely Geografie II - 2006
Gheorghe Gavrilă Istorie I - 1995
Ioan Hurubean Geografie I - 1996
Annamaria Molnar Istorie Def. 2013
Margareta Lucia Rusu Filosofie I - 2005
Teofil Șuteu Geografie -
Altele
Prenume și numeSpecializareaGradul
Kinga Izabella Csaki Pedagogie Muzicală Def. 2009
Gabriel Valeriu Dunduc Educație Fizică I - 2012
Istvan Magyarosi Religie reformată Def. 2009
Elvira Zămăcău Religie Def
Colegiul Național „Mircea Eliade” Sighișoara © 2013 Toate drepturile rezervate
Creat de Andi DÎcă si Bogdan Maxim